Aktivity v okolí

Objavte zaujímavé miesta v okolí

Tatranska Lomnica a jeho okolie ponúka mnoho. Či sa chcete vybrať sa na výlet, navštíviť zaujímavé miesta  alebo sa športovo vyžiť. Pripravili sme pre vás pár tipov na to, čo by ste si určite nemali nechať ujsť.
 
 

Lyžovanie

v Tatranskej Lomnici

O stredisku: Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Aj vďaka svojej polohe je vhodnejšie pre skúsenejších lyžiarov, nájdu sa tu však aj ľahšie trasy pre začiatočníkov. Potešia vás moderné lanovky a taktiež rýchlosť jazdy. Stredisko sa pýši najdlhšou súvislou zjazdovkou na Slovensku (až 5500 m). V stredisku a jeho bezprostrednom okolí nájdete mnoho atrakcií pre rodiny s deťmi.


 

Lomnický Štít

Najväčšou atrakciou v každom ročnom období je možnosť vyviesť sa kabínovou lanovou dráhou na Skalnaté pleso a odtiaľ pokračovať visutou lanovou dráhou na Lomnický štít – druhý najvyšší štít Vysokých Tatier.

 

Tatrabob

Obec: Tatranská Lomnica

Horská dráha Tatrabob je adrenalínová atrakcia pre malých aj veľkých návštevníkov. Nachádza sa neďaleko autobusovej stanice na tzv. Slnečnej lúke.
Trať je dlhá takmer pol kilometra s celkovým prevýšením 50 m a 12-timi zákrutami. 
V prevádzke je celoročne, denne od 9:00 do 18:00 v sezóne a vo sviatky až do 21:00.
 

DOBRÁ HRAČKA (detská herňa)

Obec: Tatranská Lomnica

Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici je miesto, kde na ploche 500 m2 nájdeš množstvo hier a atrakcií, naučíš sa dopravné predpisy, vyskúšaš si rôzne hračky.
Otvárania doba je denne od 9:00 do 18:00
 

Chodník korunami stromov

Obec:  Ždiar

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza na hrebeni Spišskej Magury, hranici Pieninského a Tatranského národného parku. Miernym stúpaním Vás bezpečne zavedie zo zeme až do výšky 24 metrov priamo ku korunám stromov. Ukáže Vám, v čom je miestna príroda jedinečná. Pre malých návštevníkov sú pred areálom pripravené dve detské ihriská. 
 

Tricklandia

Obec: Starý Smokovec

Tricklandia je zábavný park rodinného typu, ktorý ponúka príjemne strávený čas s kamarátmi,  či rodinou na cca.1 hodinu. Je založený na trickarte – umení optických ilúzi. Súčasťou je zrkadlové bludisko a nájdete tu aj obchod so suvenírmi, detskými kníhami a hračkami.
 

Sánkovačka z Hrebienka

Obec: Starý Smokovec

Vybláznite sa ako deti na upravovanej a osvetlenej 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe. Sánky si zapožičajte v požičovni pri údolnej stanici pozemnej lanovky, dráha je k dispozícií denne od 8:30 do 16:30. Nočná sánkovačka z Hrebienka je nezabudnuteľný večer plný zábavy a dobrodružstva. Každý utorok, piatok, sobotu 19:00-21:00. Nočná sánkovačka sa koná pri minimálnom počte 10 os. a teplote vyššej ako -20°C.
 

Belianska jaskyňa

Obec:  Tatranská Kotlina

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.
Dĺžka objavených miest v jaskyni je takmer 4km. Pre návštevníkov je sprístupnených 1370m.
 

Golfový areál Black Stork

Obec: Veľká Lomnica

V areáli Black Stork nájdete 27 jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), drivingrange na tréning odpalov, kryté odpalisko, chippingarea, puttinggreen a golfovú akadémiu so simulátorom.Samozrejmosťou je tiež požičovňa golfovej výstroje a golfová škola. 
 

Letný tubing

Obec: Starý Smokovec/ Hrebienok

Ide o spúšťanie sa na nafukovacom kolese po zábavnej a rýchlej trati, plnej zákrut. Priaznivci adrenalínu môžu vyskúšať aj jazdu dolu upravenou traťou na špeciálnych kolobežkách alebo horských bicykloch.
 

Skialpinizmus

Najmä v posledných rokoch si skialpnizmus získava čoraz viac športových nadšencov. 

Začiatočníkom určite odporúčame vyskúšať tento šport najprv na upravených zjazdovkách

  • Z Hrebienka na Zamkovského chatu a Skalnaté pleso – po zjazdovke dole do Tatranskej Lomnice

Pokročilí a skúsenejší skialpinisti si v Tatrách môžu vychutnať obľúbené zjazdy v čerstvom, panenskom snehu. Odporúčame:

  • Z Téryho chaty popod Mačaciu vežu do Baranieho sedla a Veľkou Zmrzlou dolinou na Chatu pri Zelenom plese
     

Bežecké lyžovanie

Strediská Tatranská Lomnica a Starý Smokovec ponúkajú spolu 40 km bežeckých tratí ľahkej a strednej náročnosti. Na svoje si tu prídu pokročilí, ale aj začiatočníci.

Cca 9 km kvalitných bežkárskych tratí nájdete v  Tatranskej Lomnici. Vybrať si môžete spomedzi 3 tratí:

  • Tatranská Lomnica lanovka – Hlboká –  Tatranská Lomnica lanovka: 3 km
  • Tatranská Lomnica sídlisko – Tatranská Lesná Camp: 5 km
  • Tatranská Lomnica – Kolbisko – Golfová lúka – Múzeum TANAPu – Tatranské Matliare: 13 km

AQUACITY POPRAD

Oblasť: Spišská Sobota 
 
Aquacity Poprad je moderný relaxačno-športový areál, ktorého dominantou je kryštálovo čistá geotermálna voda s celoročnou prevádzkou a jedinečným výhľadom na Vysoké Tatry. Priamy vstup do bazénov cez prestupový koridor umožňuje kúpanie v každom počasí. V segmente relaxačných a kúpeľných služieb preberá dominantnú úlohu Vitalcentrum, schopné poskytovať služby tak na úrovni rekreačnej, ako aj na úrovni medicínsko-rehabilitačnej. Termálna voda, ktorá vyviera z hlbín zeme je chladená na 36 až 28 °C.

Aquapark Tatralandia


Oblasť: Liptovská Mara, Nízke Tatry 


Aquapark Tatralandia je najväčší vodný park nielen na Slovensku ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark je výborné miesto na zábavu, nielen pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 21 tobogánov rôznych tvarov a dĺžky, 6 celoročne otvorených termálnych bazénov, 3 letné bazény s ohrievanou vodou a taktiež Tatra-Therm-Vital - komplex sáun, parné, vodné a masážne vane, relaxačná zóna a detský kútik.

GINO PARADISE Bešeňová

Oblasť: Chočské vrchy, Nízke Tatry, Bešeňová

GINO PARADISE Bešeňová Vám celoročne ponúka profesionálne a kvalitné služby. Počas jarnej sezóny môžete na dokonalú regeneráciu využiť 8 celoročných vonkajších bazénov s termálnou vodou 27°C – 39°C, 3 vnútorné bazény, ktoré sú z antikoru a je v nich ohrievaná číra voda. Príjemný relax ponúka átrium s whirlpoolmi pod holým nebom. Počas jarnej sezóny je k dispozícii antikorový tobogan vo vnútornej bazénovej hale.

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.